AKUPUNKTURA ACUART  (Warszawa, poziom 1)

Akupunktura jest metodą leczenia polegającą na wpływie na funkcje ciała dzięki delikatne i precyzyjnej stymulacji określonych obszarów na skórze, nazywanych punktami akupunkturowymi. Współczesna medycyna prowadzi intensywne badania potwierdzając skuteczność i bezpieczeństwo tej metody, a także odkrywając molekularne mechanizmy jej działania. Tym niemniej akupunktura wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – logicznego i spójnego systemu medycznego, który rozwija się od co najmniej dwóch i pół tysiąca lat. Poznanie tego systemu jest kluczowe dla skutecznego stosowania akupunktury w swojej praktyce.

Dlatego też AcuArt zaprasza na dwuletni kurs akupunktury w oparciu o klasyczne dzieła Medycyny Chińskiej oraz współczesną praktykę. Program kursu powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń w edukacji, a także wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia oraz polskich i międzynarodowych stowarzyszeń tworzących standardy w edukacji akupunktury.

Program kursu ułożony jest w taki sposób, że stopniowo prowadzi Studenta od zrozumienia podstaw systemu Medycyny Chińskiej, poprzez pełny opis fizjologii i patologii, techniki diagnostyczne i terapeutyczne, aż do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy podczas ćwiczeń z realnymi pacjentami. Kurs pozwala na poznanie i zrozumienie teorii opisujących działanie świata wykorzystywanych w kulturze chińskiej, takich jak Qi, Yin Yang, teorii Pięciu Przemian, sześciu warstw i innych. Duża ilość ćwiczeń praktycznych daje pewność w diagnozie i łączeniu informacji płynące z różnych jej aspektów. Kurs daje możliwość zauważenia i odczucia jakości Pięciu Przemian w otaczającym świecie, w sobie i w innych ludziach. Przede wszystkim zaś po zakończeniu kursu, Studenci stają się samodzielnymi akupunkturzystami z powodzeniem prowadzącymi własne praktyki i pomagającymi potrzebującym ludziom.

Kurs przeznaczony jest dla osób z wykształceniem w jednym z zawodów medycznych: lekarz, farmaceuta, ratownik medyczny, położna, diagnosta laboratoryjny, psycholog, lekarz dentysta, fizjoterapeuta, pielęgniarz/pielęgniarka, dietetyk, masażysta, psychoterapeuta. Dopuszczamy indywidualne rozpatrywanie wniosków, które prosimy kierować na: sekretariat@acuart.pl

Terminy i tematy zjazdów:

 • 25-26.11.2023 Zjazd 1 – Wstęp; 5 przemian
 • 16-17.12.2023 Zjazd 2 – Metabolizm
 • 27-28.01.2024 Zjazd 3 – Kanały i punkty
 • 24-25.02.2024 Zjazd 4 – Etiologia chorób i 8 Zasad
 • 23-24.03.2024 Zjazd 5 – Przemiana Ziemi – fizjologia, patologia, kanały i punkty; Diagnoza z Pulsu – wstęp
 • 20-21.04.2024 Zjazd 6 – Przemiana Drzewa – fizjologia, patologia, kanały i punkty; Diagnoza z Pulsu – podziały
 • 25-26.05.2024 Zjazd 7 – Przemiana Metalu – fizjologia, patologia, kanały i punkty; Diagnoza z Pulsu – proste jakości
 • 15-16.06.2024 Zjazd 8 – Przemiana Wody – fizjologia, patologia, kanały i punkty; Diagnoza z Pulsu – złożone jakości
 • 06-07.07.2024 Zjazd 9 – Przemiana Ognia – fizjologia, patologia, kanały i punkty; Diagnoza z Pulsu – pozycje narządowe i stawianie rozpoznania
 • 31.08-01.09.2024 Zjazd 10 – Przemiana Ognia c.d. – fizjologia, patologia, kanały i punkty; Diagnoza z Języka
 • 28-29.09.2024 Zjazd 11 – Diagnoza z twarzy
 • 26-27.10.2024 Zjazd 12 – Diagnoza z wywiadu
 • 23-24.11.2024 Zjazd 13 – 6 Qi, Wilgoć i patologie płynów
 • 14-15.12.2024 Zjazd 14 – Ćwiczenia praktyczne (Daty kolejnych zjazdów zostaną podane w późniejszym terminie)
 • Zjazd 15 – Diagnostyka różnicowa cz.1 – Ból
 • Zjazd 16 – Ćwiczenia z pacjentami
 • Zjazd 17 – Diagnostyka różnicowa cz.2 – Lokalizacja punktów
 • Zjazd 18 – Dietetyka
 • Zjazd 19 – Ćwiczenia z pacjentami
 • Zjazd 20 – Strategie tworzenia kombinacji punktów, Diagnostyka różnicowa cz. 3
 • Zjazd 21 – Osiem Kanałów do Niezwykłych Regulacji
 • Zjazd 22 – Zdrowie kobiety w Medycynie Chińskiej
 • Zjazd 23 – Powtórzenie
 • Zjazd 24 – Egzamin

KORZYŚCI Z KURSU

 • wiedza dotycząca mechanizmów fizjologii i patologii według Medycyny Chińskiej
 • umiejętność diagnozy (z wywiadu, z twarzy, z pulsu, z języka)
 • umiejętność ustalenia celu terapii i planowania strategii przebiegu terapii
 • wiedza dotycząca lokalizacji i funkcji punktów akupunkturowych na podstawie autorskiego, międzynarodowego projektu badawczego „Prosto w Punkt”
 • możliwość kontynuacji nauki na kursach uzupełniających, w tym jedynym w Polsce kursie akupunktury w tradycji „Stems and Branches” prowadzonym przez Raniego Ayal
 • wszyscy wykładowcy to praktykujący z sukcesem akupunkturzyści
 • wszyscy wykładowcy są polskojęzyczni – 50% oszczędność czasu w porównaniu z innymi kursami
 • staże i ćwiczenia praktyczne na miejscu 

OPINIE KURSANTÓW

Karolina Olszewska
fizjoterapeutka
Szkoła Acuart to przede wszystkim wspaniali ludzie i wykładowcy, którzy ją tworzą. Program zajęć na wzór tradycyjnych uczelni chińskich, dzięki któremu zdobywamy wiedzę w sposób usystematyzowany i klarowny. Dodatkowym atutem są nagrane wykłady online. Doskonałe połączenie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych pozwoliły mi zdobyć umiejętności stawiania precyzyjnego rozpoznania, a wraz z nim skutecznej terapii wg TCM. Zdecydowanie polecam ten kurs osobom, które chcą rozpocząć swoją fascynującą przygodę z medycyną chińską.
Małgorzata Seidel
dietetyk
Szkolenie, w którym miałam przyjemność uczestniczyć, jest jednym z tych, które pamięta się do końca życia. Materiały i prezentacje, które są tworzone przez Acuart powoli i dogłębnie wprowadzają w świat medycyny chińskiej, dając uczestnikom solidne podstawy. Prowadzący posiadają duże doświadczenie i obszerną wiedzę, która jest przekazywana w sposób profesjonalny i przystępny. Całe szkolenie przebiega w bardzo przyjaznej atmosferze, czuć ogromne wsparcie zarówno w trakcie, jak i po jego ukończeniu
Monika Nowicka
lekarz, specjalista anestezjologii
Ukończyłam kurs medycyny chińskiej i akupunktury w AcuArt w Katowicach. Polecam – doskonały sposób na 24 weekendy! Ciekawe wykłady, wspaniali wykładowcy, przyjazna atmosfera. Bardzo dużo praktyki. Kurs kompleksowo przygotowuje do samodzielnej pracy w zakresie akupunktury zarówno w prywatnym gabinecie, jak i w poradni leczenia bólu. Nauka badania pulsu to jeden z aspektów w sposób szczególny wyróżniający ten kurs od innych. Polecam zarówno lekarzom, jak i innym osobom, także niezwiązanym z zawodem medycznym.
Marta Dul
neuroterapeutka
Od ponad 8 lat studiuję wiedzę z Medycyny Chińskiej i dwuletnia nauka akupunktury w Szkole ACUART Bartosza Chmielnickiego to chyba najlepsza inwestycja na jaką sobie pozwoliłam. Bartosz Chmielnicki jak i inni wykładowcy wiedzę z zakresu przedstawiali w bardzo zrozumiały i prosty sposób. Uczyłam się akupunktury, powtórzyłam i uszeregowałam swoją wiedzę w zakresie szeroko pojętej diagnostyki TCM. Poziom przekazywanej wiedzy jak i kadra jest na wysokim poziomie. Dodatkowym plusem jest stale utrzymujący się kontakt z fantastycznymi uczestnikami szkoły. Na pewno skorzystam z kolejnych szkoleń. Polecam z całego serca ❤
Agnieszka Wincek
fizjoterapeutka
Z przyjemnością polecam szkołę akupunktury AcuArt każdemu, kto poszukuje wysokiej jakości edukacji w dziedzinie akupunktury. Ich zaangażowany zespół wykładowców, bogaty program nauczania oraz praktyczne podejście do nauki sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z akupunkturą. Szkoła AcuArt wyróżnia się nie tylko solidnymi podstawami teoretycznymi, ale także oferuje praktyczne doświadczenie, które
pozwala absolwentom pewnie wkraczać w praktykę zawodową. Jeśli marzysz o rozwoju w dziedzinie akupunktury, to szkoła AcuArt może być właśnie tym, czego szukasz.
Łukasz Moczała
lekarz
Polecam serdecznie kurs akupunktury w szkole Acuart. Weekendy zjazdowe to okazja do poznania podstaw medycyny chińskiej, spotkania wspaniałych ludzi i nawiązania nowych przyjaźni. Zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy medycyny chińskiej co pozwala z ich wskazówek stworzyć swój własny styl pracy w gabinecie. Dzięki dużej ilości godzin ćwiczeń praktycznych łatwiej jest zrozumieć i utrwalić badanie pulsu. Na kursie otrzymujemy przejrzyste, spójne notatki które są esencją obszernych książek. Atmosfera sprzyja rozwojowi i motywuje do dalszego zgłębiania medycyny chińskiej.
Michał Słomian
ratownik medyczny
Gorąco polecam kurs akupunktury w Acuart. Jako osoba niemająca związku z medycyną chińską miałem okazje w sposób przystępny zapoznać się z wiedzą przekazywaną przez doświadczonych praktyków. Wsparcie merytoryczne i praktyczne zachęca do stałego rozwoju.
Miłosz Kotarba
lekarz
Uważam, że Acuart jest znakomitą szkołą ponieważ przedstawia medycynę chińską jako zwarty i bardzo logiczny system, co umożliwia sprawne poruszanie się w gąszczu nowych informacji. Nacisk na zajęcia praktyczne pozwala szybko podjąć pracę terapeutyczną z własnymi pacjentami.
Michał Machała
lekarz
Kurs podstawowy akupunktury Acuart w sposób przemyślany i usystematyzowany wprowadza w tajniki skutecznego i bezpiecznego stosowania akupunktury. Bartek i jego zespół z jednej strony zaznajamia kursantów ze starochińskim kontekstem filozoficznym i kulturowym, z drugiej nie zapomina o zwróceniu uwagi na dolegliwości i objawy, które MUSZĄ być poddane odpowiedniej diagnostyce.

Chcesz się zapisać na kurs? Napisz lub zadzwoń do nas!

tel: +48 502 590 800

mail: sekretariat@acuart.pl

Możesz też skorzystać z naszego formularza kontaktowego ->