AKUPUNKTURA KONSTYTUCYJNA

Acuart daje swoim Absolwentom możliwość kontynuacji nauki i poznania niezwykle skutecznej metodzie akupunktury, opartej o system mierzenia czasu z użyciem tzw Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów (Stems and Branches). Ten wywodzący się ze starożytnych Chin system był następnie rozwijany w Wietnamie i Korei. Acuart wpisuje się bezpośrednio w linię przekazu tej wiedzy w zachodniej Europie zapoczątkowaną przez dr Dicka van Buren. 

Wiedza i umiejętności, które wypływają ze stosowania tego systemu pozwalają nie tylko na bardzo precyzyjną diagnozę, uwzględniającą przyczyny choroby i umożliwiającą skuteczne leczenie dolegliwości pacjenta, ale umożliwiają też równoważenie konstytucji człowieka i zapobieganie chorobom w przyszłości.   

Nasz nauczyciel, Rani Ayal, jest uczniem Joana Duveen i kontynuatorem tej szkoły akupunktury. Otrzymane nauki wzbogacił on o doświadczenia z ponad trzydziestu lat prowadzenia własnej praktyki akupunkturowej. 

Celem kursu jest pogłębienie wiedzy o klasycznej filozofii i medycynie chińskiej, a także zrozumienie i nauka systemu akupunktury opartego o analizę podstawowych tendencji do tworzenia określonych wzorców zaburzeń przez pacjenta. Umożliwia to logiczne odtworzenie procesu chorobowego i leczenie podstawowych przyczyn rozwoju patologii, a także dobranie strategii zapobiegania chorobom. 

W trakcie kursu przewidziane są liczne ćwiczenia praktyczne z diagnozy, ustalania strategii terapii i technik nakłucia. 

KORZYŚCI Z KURSU:

  • poznanie systemu akupunktury konstytucyjnej według Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów (Stems & Branches)
  • zrozumienie przyczyn zaburzeń chorobowych u pacjenta i odtworzenie procesu patologicznego
  • pogłębienie zdolności diagnostycznych, szczególnie diagnozy z pulsu
  • liczne ćwiczenia praktyczne, w tym z realnymi pacjentami 
  • wykładowca, Rani Ayal, jest spadkobiercą nauk dr van Buren, wykładowcą i praktykiem akupunktury od ponad 30lat
  • zajęcia tłumaczone są na język polski

Chcesz się zapisać na kurs? Napisz lub zadzwoń do nas!

 

tel: +48 502 590 800

mail: sekretariat@acuart.pl

Możesz też skorzystać z naszego formularza kontaktowego ->